O NAS

Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Lipianach jest publiczną placówką wychowawczą, dydaktyczną i opiekuńczą, której organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy w Lipianach, a organem nadzorującym – Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Przedszkole istnieje od 1950 r. Pierwszym dyrektorem przedszkola była Pani Leokadia Galant (1950 – 1960). Kolejnymi były mgr Blandyna Różewska (1960 – 1985), mgr Danuta Japoł (1985 – 2005), mgr Olena Najmrodzka (2006 - 2016). Od 1.09.2016 r. funkcję dyrektora pełni mgr Renata Kostkiewicz.

Do przedszkola uczęszczają dzieci od 3 do 6 lat, mieszkające w Lipianach i okolicznych wioskach. Pobyt dziecka w naszym przedszkolu planowany jest w oparciu o ramowy rozkład dnia, który jest wzbogacany i modyfikowany w zależności od pory roku, dyspozycji dzieci ich samopoczucia i nastroju (szczegóły można znaleźć w zakładce "Ramowy rozkład dnia").

Personel naszego przedszkola to zespół osób, które swoją wiedzą i doświadczeniem oraz otwartością i życzliwością na potrzeby dzieci, dbają o to, by każde z nich czuło się u nas jak w domu. Nad wychowaniem, edukacją, opieką oraz bezpieczeństwem dzieci czuwają:

Dyrektor przedszkola:
mgr Renata Kostkiewicz